Vděčnost

Při jednom rozhovoru s přáteli jsme se dostali na téma vděčnost. Donutilo mne to, zamyslet se nad tím, co pro mne toto slovo znamená. Projevuji vděčnosti dost, uvědomuji si všechny dary, kterými jsem ve svém životě obdarována? 

A tak jsem se posadila a sepsala všechny věci, za které jsem vděčná. Na seznam jsem napsala věci jako rodina, přátelé, práce, dům, zdraví mých děti, možnost tvořit, vzdělávat se. Napsala jsem i zdánlivé maličkosti jako moci spatřit východ slunce, volně dýchat, spát, tancovat, smát se, jíst, poznávat nové lidi, cestovat a spoustu dalších věcí. Seznam byl poměrně dlouhý.

Zvláštní odstavec jsem věnovala vděčnosti za životní zkoušky, kterými jsem prošla. Za období, která byla náročnější a měla mne něčemu naučit. Pokud procházíme náročným obdobím, rosteme, posouváme se dopředu na své cestě. Naše duše je vystavena často nelehkým rozhodnutím, která se nám mohou zprvu zdát příliš těžká. Ale pokud se k situaci postavíme čelem, snažíme se na ni třeba podívat i z jiného úhlu pohledu, neutečeme před prvním problémem, který nám přijde do cesty, pak vše zvládneme. A po nějaké době, až se otočíme zpět, vidíme, že to, co se zprvu mohlo zdát jako velká katastrofa, bylo často velkým darem.

Nyní všichni procházíme náročným obdobím. Jsou zkoušeny naše vztahy, naše postoje, jsme vystaveni rozhodnutím druhých lidí, která nemůžeme ovlivnit. Museli jsme přijmout mnoho změn a omezení, která byla dříve nemyslitelná. Někoho nyní trápí finanční nejistota, někoho tlak, který je na nás vyvíjen, někdo bojuje se strachem z toho, co bude dál. Na každého to dopadá trochu jinak, ale všichni jsme v tom společně.

Jedná se o velkou transformaci, kterou nyní lidstvo prochází. Jsme na začátku cesty, která se před námi otevřela. Nikdo teď nedokáže říct, co bude dál. Jisté je snad jen to, že tento přerod začal a bude pokračovat. A je na každém z nás, jaký postoj k tomu zaujme. Máme na výběr, chceme žít ve strachu, nebo v lásce?

Na co zaměřujeme svoji pozornost, to posilujeme. To je známá věta, která vyjadřuje hlubokou pravdu. Pokud zaměříme spoji pozornost správným směrem, i naše životy se tímto směrem budou ubírat. Pokud ve svých srdcích budeme živit strach, budou naše životy pod rouškou strachu.

Co chcete přitáhnout do svého života? Zamyslete se nad touto otázkou, zaměřte se na to, co vám přináší radost. Posilujte své vize každý den, radujte se z maličkostí, projevujte vděčnost za věci, které vás obklopují, za lidi, kteří vás milují. Udělejte něco, co už jste chtěli udělat dlouho a třeba jste na to neměli čas. Udělejte to, i když je to třeba bláznivé.

Rozhlédněte se kolem sebe. Je jaro, nejkrásnější část roku. Můžeme si užívat slunce, chodit do přírody, vše kvete, je plné života. Příroda má velkou léčivou sílu, která je tu pro nás. Zkuste si napsat také seznam věcí, za které jste vděčni. Tím si krásně můžeme uvědomit, kolik darů v životě máme a třeba už je bereme jako samozřejmosti, ale oni tu jsou, přináší do našich životů radost.  

Pokud budeme projevovat vděčnost, bude nám chodit do života více a více situací, za které budeme vděčni, při kterých se budeme cítit šťastni. Je to jednoduché, na co zaměřujeme svoji pozornost, to posilujeme.

„Mým posláním je pomoci druhým najít cestu z životních křižovatek. Ukazuji lidem, jak si mohou vědomě řídit svůj život. Pomocí terapie odstraňuji bloky z minulosti a učím jak pracovat s energiemi. Mým přesvědčením je, že každý má právo na šťastný život. Vždy existuje cesta, která vás k němu dovede. “ Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.